1. PRZEGLĄDY KONSTRUKCYJNO-BUDOWLANE
Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli. Zgodnie z art.62 Ustawy Prawa budowlanego wykonujemy roczne i pięcioletnie przeglądy obiektów budowlanych.
2. ROCZNE PRZEGLĄDY OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
Zgodnie z art.62 obiekty budowlane powinny być poddane kontroli:
1. okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:
- elementów budynków, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu
- instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska
3. PIĘCIOLETNIE PRZEGLĄDY OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
Zgodnie z art.62 obiekty budowlane powinny być poddane kontroli:
2. okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia.
4. ZAKŁADANIE I PROWADZENIE KSIĄŻEK OBIEKTÓW - OPINIE I DORADZTWO BUDOWLANE
OPINIE I DORADZTWO BUDOWLANE
Po wykonaniu wszelkich przeglądów kominiarskich, instalacji gazowej, elektrycznej sporządzamy protokoły oraz opinie określające stan techniczny i wskazujemy sposób rozwiązania ewentualnych usterek.
5. PRZEGLĄDY INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ I ODGROMOWEJ
Zgodnie z art.62 przeprowadzamy kontrolę instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.
6. PRZEGLĄDY PRZEWODÓW KOMINOWYCH
Zgodnie z art. 62 Prawa Budowlanego z dnia 07.07.1994r. (Dz.U. nr 89 poz. 414), rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14.12.1994r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 10 poz. 46 z dnia 08.02.1995 r. z późniejszymi zmianami) oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. z dnia 9 września 1999 r.)
Kontrolę roczną przewodów kominowych przeprowadzamy zgodnie z zapisem Art. 62. ust. 1 pkt 1 lit. c), Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 89 poz.414 z dnia 7 lipca 1994r. z późniejszymi zmianami) oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. z dnia 9 września 1999 r.)
W myśl ww. przepisów, kontrola powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz zapewniać możliwość bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych, zgodnego z warunkami założonymi w projekcie instalacji.
Zgodnie z §47 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych, stan technicznej sprawności instalacji gazowej w budynku powinien być kontrolowany równocześnie z kontrolą stanu technicznego przewodów i kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych.
7. PRZEGLĄDY INSTALACJI GAZOWEJ
Zgodnie z art. 62 Prawa Budowlanego z dnia 07.07.1994r. (Dz.U. nr 89 poz. 414), rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14.12.1994r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 10 poz. 46 z dnia 08.02.1995 r. z późniejszymi zmianami) oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz.U. z dnia 9 września 1999 r.)
Kontrolę roczną przewodów kominowych przeprowadzamy zgodnie z zapisem art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c), Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 89 poz. 414 z dnia 7 lipca 1994 r. z późniejszymi zmianami) oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. z dnia 9 września 1999 r.)
W myśl ww. przepisów, kontrola powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz zapewniać możliwość bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych, zgodnego z warunkami założonymi w projekcie instalacji.
Zgodnie z §47 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych, stan technicznej sprawności instalacji gazowej w budynku powinien być kontrolowany równocześnie z kontrolą stanu technicznego przewodów i kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych.
8. SYSTEM WENTYLACJI HIGROSTEROWANEJ AERECO
System wentylacji higrosterowanej AERECO jest całkowicie automatyczny i niezależny od połączeń elektrycznych. Jest to system wentylacji przez przewiewanie, polegający na przepływie powietrza z pokoi do kuchni i łazienki. Świeże powietrze wprowadzane jest do pokoi, a stamtąd kierowane jest do przedpokoju i następnie do pomieszczeń o dużym nasileniu zanieczyszczeń takich jak kuchnia i łazienka. W systemie tym wentylacja sterowana jest poziomem zawartości pary wodnej w powietrzu (tzw. higrosterowanie).
Nawiewniki będące elementami tego systemu można instalować w oknach drewnianych, z PCV lub w ścianach. Wyposażone są w czujnik mierzący wilgotność względną powietrza w pomieszczeniu odpowiednio sterując umieszczoną w nawiewniku przepustnicą. Im wyższa zawartość wilgoci w pomieszczeniu, tym występuje większy przepływ strumienia świeżego powietrza nawiewniki działają w sposób ciągły, bez potrzeby użycia prądu. Nawiewniki mogą być izolowane akustycznie, chroniąc przed hałasem zewnętrznym.
_____________________________
Drugim elementem jest kratka wywiewna higrosterowana o zmiennej przepustowości, uzależnionej od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym jest ona instalowana.
_____________________________
Oprócz ww. elementów higrosterowanych w naszej ofercie znajdą Państwo również szeroki asortyment nasad kominowych wraz z montażem. Proponujemy także wszelkiego rodzaju akcesoria, takie jak kratki wentylacyjne, przewody wentylacyjne – o różnych przekrojach i kształtach, króćce, złączki itp.
_____________________________
Na elementy do wentylacji systemu Aereco została wydana przez COBRTI „Instal” aprobata nr AT/98-02-0486. Firma Aereco wykonała nieodpłatnie wentylację higrosterowaną w osiedlu dla powodzian w miejscowości Bardo w powiecie Kłodzkim. Wykonanie tej wentylacji zlikwidowało zacieki i zawilgocenia ścian i okien ujawnione podczas wcześniejszej kontroli inspektorów nadzoru budowlanego.
Brak wentylacji lub niedrożność przewodów wentylacyjnych w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych wywołuje wiele skutków ubocznych m.in. zagrzybienie. Ma ono negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.
„NIE ZWLEKAJ, PRZYJDŹ DO NAS I ŻYJ ZDROWO !!!”
9. OBSŁUGA TECHNICZNA
Oferujemy państwu następujący zakres usług:
- zorganizowanie bieżącej konserwacji i napraw w obrębie Wspólnoty Mieszkaniowej
- zapewnienie nadzoru inwestorskiego nad prowadzonymi remontami
- dokonywanie kontroli technicznych zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego
- wykonywanie remontów oraz zadań zgodnie z Planem Gospodarczym przyjętym uchwałą Właścicieli Wspólnoty mieszkaniowej
- zorganizowanie usuwania awarii i skutków awarii na nieruchomości wspólnej
- zapewnienie bieżącej konserwacji instalacji i urządzeń wspólnego użytku
- prowadzenie Książki Obiektu Budowlanego
- archiwizowanie Dokumentacji Technicznej
- nadzorowanie i bieżące uzupełnienie dokumentacji
- zbieranie ofert oraz danych o Oferentach
- dbanie i utrzymywanie nieruchomości w stanie nie pogorszonym
10. OBSŁUGA KSIĘGOWA
Oferujemy państwu następujący zakres usług:
- ewidencja wszystkich operacji finansowych dotyczących przychodów, wydatków
- dokonywanie terminowych płatności za usługi wykonane na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej przez rachunki bankowe
- rozliczanie kosztów i przychodów Wspólnoty Mieszkaniowej poniesionych w roku obrachunkowym
- ewidencja wpłat z tytułu opłat na koszty utrzymania nieruchomości wspólnej oraz media od Właścicieli mieszkań
- wysyłanie monitów do Właścicieli zalegających z płatnością zobowiązań dłużej niż dwa okresy płatności
- występowanie na drogę sądową wobec dłużników trwale uchylających się od realizowania zobowiązań wobec Wspólnoty Mieszkaniowej
- przechowywanie, zabezpieczenie i archiwizowanie dokumentacji księgowej dotyczącej Wspólnoty Mieszkaniowej
- sporządzanie dokumentacji finansowej przewidzianej przepisami Ustawy o Własności Lokali, Ustawy o rachunkowości
- przedkładanie Właścicielom sprawozdań rocznych, w terminie do 31 marca każdego roku
- przedkładanie Zarządowi sprawozdań z częstotliwością ustaloną z Zarządem
- rozliczanie mediów i usług zgodnie z obowiązującymi regulaminami Wspólnoty Mieszkaniowej
- opracowywanie Rocznego Planu Gospodarczego i Rzeczowo-Finansowego, w którym przedstawione będą stawki eksploatacyjne: zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną, stawki zaliczek na fundusz remontowy
- naliczanie Właścicielom zaliczek na koszty utrzymania nieruchomością wspólną w oparciu o przyjęty Uchwałą Właścicieli Plan Gospodarczy
- naliczanie Właścicielom zaliczek na dostarczane media
- udzielanie Właścicielom, Zarządowi Wspólnoty na ich żądanie wszelkich informacji : o stanie finansowym Wspólnoty Mieszkaniowej
Dzięki umiejętnemu inwestowaniu środków finansowych właścicieli oraz ograniczeniu kosztów administracyjnych do niezbędnego minimum, pieniądze zaoszczędzone w ten sposób przeznaczane będą na wykonywanie zaległych remontów oraz inwestowane w podnoszenie wartości estetycznych i ekonomicznych nieruchomości lub za zgodą Zarządu Wspólnoty lokowane na oprocentowanym koncie bankowym.
11. WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE
Wspólnoty Mieszkaniowe w Dąbrowie Górniczej
Wspólnoty Garażowe w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Adamieckiego 11b
Wspólnoty Mieszkaniowe w Bieruniu
12. OFERTAW USŁUG ODPŁATNYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH
– roboty na instalacji wodnej
– roboty na instalacji gazowej
– roboty na instalacji kanalizacyjnej
– roboty na instalacji CO
– roboty na instalacji elektrycznej
13. MONTAŻ I SPRZEDAŻ GAZOWYCH PIECY ŁAZIENKOWYCH, GAZOWYCH KOTŁÓW JEDNOFUNKCYJNYCH, GAZOWYCH KOTŁÓW WIELOFUNKCYJNYCH
– TERMET
– JUNKERS
– BERETTA
– VALLIANT